Egyre nagyobb hullámokat vet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatszivárgási botránya, amelyre lapunk hívta fel először a figyelmet. Február elején írtuk meg, hogy a Makronóm Intézet napokkal a hivatalos adatközlés előtt hozzájuthatott a kiskereskedelmi adatokhoz. Már az MNB is vizsgálódik.
A csütörtöki közlönyben jelent meg a köztársasági elnök határozata a legfőbb ügyész helyettesének kinevezéséről.
A magyar jogrend lehetővé teszi, hogy az EU pénzügyi érdekeit sértő bűncselekmények esetében akár az Európai Ügyészség is felléphessen Magyarországon pótmagánvádlóként, és így áttételesen kontrollt gyakorolhasson a magyar ügyészség felett anélkül, hogy nekünk csatlakozni kellene az Európai Ügyészséghez – gyakorlatilag ezt jelezte egy tíz nappal ezelőtti bécsi konferencián Polt Péter legfőbb ügyész, amelyről csupán ma adott ki közleményt az ügyészség.
Egy négy elemből álló munkamegállapodást kötött a Legfőbb Ügyészség az Európai Csalás Elleni Hivatallal (OLAF) - jelentette be a fejleményt a megállapodás szövegével együtt pénteken délelőtt a magyar bűnüldöző hatóság és az OLAF. A megállapodás azért is fontos, mert amint a Portfolio megírta: az Európai Bizottság tavaly novemberi információkérő levelében felrótta, hogy az OLAF csalásellenes koordinációs szolgálatának (AFCOS) magyar irodája nem kellően működött együtt az OLAF-fal például az itthoni helyszíni ellenőrzések lebonyolítása során, a mostani munkamegállapodás pedig részben pont ennek a témának az együttműködési kereteit tisztázza. A Legfőbb Ügyészség által nyilvánosságra hozott megállapodás tehát egy fontos elem a sok közül ahhoz, hogy a jogállamisági viták miatt veszélyben lévő EU-pénzeink folyósítása később ne ütközzön Brüsszelben akadályokba.
Tavasztól Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke lesz az állami tisztségviselői bértoplista élén 5,2 millió forintos havi fizetésével - írja a 24.hu. Ezzel Matolcsy György MNB-elnök 5 millió forintos fizetése a második helyre szorul, a következő években több más állam intézményvezető bére lehagyhatja a jegybankelnökét.
Súlyos korrupciós vádat fogalmazott Völner Pál igazságügyminiszter-helyettessel szemben Polt Péter legfőbb ügyész. A gyanú szerint Völner - a Magyar Bírósági Végrehajtói Karral kapcsolatos feladatokat ellátó miniszteri biztosaként - alkalmanként 2-5 millió forintot fogadott el azért, hogy a a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke kérésének megfelelően intézzen bizonyos ügyeket.
Frissítés: Völner Pál közleményt adott ki, amelyben jelezte, lemond az államtitkári posztjáról.
Új törvénytervezetet nyújtott be a kormány megbízásából Varga Judit igazságügyminiszter, amely többek közt előírná azt, hogy feles többség helyett csak kétharmados többséggel lehessen leváltani hivatalából a legfőbb ügyészt – írja a Telex.
Ugyanazt a kedvező színben feltűnő eredményt, az uniós átlagot meghaladó vádemelési arányt emelte ki pénteki közleményében a Legfőbb Ügyészség, amit az EU Csalás Elleni Hivatala (OLAF) is érzékeltetett a minapi éves jelentésében. Emellett a Legfőbb Ügyészség arra is emlékeztetett, hogy az elmúlt években egyre kevesebb problémás uniós pénzes ügyben fordul hozzájuk igazságügyi ajánlással az OLAF, amelyek közül egyre több esetén már egyébként is zajlik itthon nyomozás.
Miután egy EU-forrásokról szóló reggeli konferencián az OLAF és a tagállami hatóságok közötti szorosabb együttműködést szorgalmazta az EU Csalás Elleni Hivatalának Budapestre látogató elnöke, meg is állapodtak erről a délelőtt során a magyar Legfőbb Ügyészséggel – derült ki utóbbi intézmény közleményéből.
A kormány három részletben emeli a bírák és az ügyészek illetményét: január 1-jétől a bírák átlagosan 32 százalékos, az ügyészek 21 százalékos illetményemelésben részesülnek, majd 2021-ben és 2022-ben 12, illetve 13 százalékos emelésben - jelentette be Varga Judit igazságügyi miniszter szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) eddigi elnöke alkotmánybírói, Polt Péter pedig újabb 9 évre legfőbb ügyészi megbízatást kap az Országgyűlés mai szavazása alapján. A megválasztottak le is tették hivatali esküjüket.
Az Országgyűlés ma újabb kilenc évvel meghosszabbíthatja a jelenlegi legfőbb ügyész, Polt Péter megbízatását, valamint alkotmánybíróvá választhatják Handó Tündét, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökét.
A felügyeletek szerepét a hatóságok vizsgálják, mert úgy látják, 2006 körül fel lehetett volna tárni az ügyet, de ez valamiért nem történt meg - mondta a parlamentben képviselői kérdésre válaszolva Polt Péter legfőbb ügyész a hvg.hu tudósítása szerint.
Bár már egy éve folyik a nyomozás, a rendőrség még mindig csak a sértettek kihallgatásánál tart a karcagi Kun-Mediátor Kft. ügyében. A cég ügyvezetője mintegy 10 milliárd forintot kaphatott az ügyfeleitől, akik még várhatják egy ideig, hogy ez megtérüljön. Még egy gyanúsítottat sem fogtak el, Bróker Marcsit tavaly nyár óta körözik - írja a hvg.hu.
12 milliárd forintból hoztak létre új céget a Magyar Nemzeti Bank alapítványai - derítette ki az RTL Híradó. A Kecskeméti Duális Oktatás Zrt. névű céget november végén jegyezték be és ingatlanüzemeltetéssel foglalkozik.
Komolyan vette a Legfőbb Ügyészség Horváth András volt NAV-munkatárs állításait, és minden részletnek a végére járnak. Az amerikai Bunge céget érintő "korrupciós jellegű ügyben" már van gyanúsított is van, de a többi felvetés kapcsán indult vizsgálatok során is hallgattak már ki gyanúsítottakat - többek között ezek is kiderülnek Polt Péter legfőbb ügyész a Népszabadságnak adott interjújából.
Idén átlépi az 5 milliárd eurót a kezelt vagyon.
És mindkettőben nagyban benne van a keze Trumpnak.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Jól bírják a feltörekvő devizák az első Trump-döntéseket.
A szlovák hírszerzés szigorúan nyomon követi az eseményeket.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.